bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
dziennik elektroniczny.jpg
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
Wtorek, 11.05.2021
Alicja WiśniewskaLiczba wyświetleń: 140
Innowacja pedagogiczna pt. "Działania prozdrowotne w dobie pandemii"

Nasze przedszkole od 25 marca do 25 kwietnia 2021 r. brało udział w innowacji pedagogicznej pt. ,,Działania prozdrowotne w dobie pandemii”, której autorem jest nauczycielka pani Ewa Nadolska. Zadaniem innowacji było przekazanie dzieciom wiadomości, jak dbać o własne zdrowie psychiczne i fizyczne, w jaki sposób uniknąć sytuacji, które zagrażają zdrowiu i życiu, a także wdrożenie ich w różne działania sprzyjające zdrowiu. Głównym celem innowacji było propagowanie zdrowego stylu życia zwłaszcza w czasie pandemii, kształtowanie u dzieci postaw prawidłowego i aktywnego spędzania czasu wolnego w taki sposób, aby działania stały się dobrym nawykiem w przyszłości, a także wspieranie rozwoju psychicznego, fizycznego i emocjonalnego. 

Kolejnym celem było włączenie w realizację innowacji nie tylko chętnych nauczycieli organizujących szereg działań z dziećmi, ale i chętnych rodziców przedszkolaków. 

Innowacja dotyczyła wszystkich grup wiekowych, a więc dzieci od 3 do 6 roku życia z udziałem nauczycieli i rodziców wychowanków biorących udział. 

Działania prozdrowotne były prowadzone na zajęciach dydaktycznych w przedszkolu przez nauczycielki we wszystkich grupach.

Rodzice przedszkolaków otrzymali od pani Ewy Nadolskiej scenariusze różnych zajęć dotyczących higieny osobistej, zajęć ruchowych, również na świeżym powietrzu, zajęć związanych z właściwym odżywianiem w celu ułatwienia wyboru zadań. 

Z przeprowadzonych obserwacji i ankiet wynikało, że dzieci z zaangażowaniem wykonywali różne aktywności. Przykładami wspólnych działań prozdrowotnych rodziców z dziećmi, było m.in.: 

- przygotowanie zupy jarzynowej z rodzicem

- zrobienie soku owocowo – warzywnego i koktajlu owocowego z mlekiem

- robienie naleśników z domową konfiturą

- wykonanie sałatki warzywnej

- przygotowanie zdrowej kanapki z jajkiem i warzywami

- jazda na rolkach, rowerze, hulajnodze, deskorolce

- jazda na rowerze stacjonarnym

-korzystanie z siłowni w parku

- prawidłowe mycie dłoni

- rysowanie i kolorowanie zdrowych posiłków 

- korzystanie z placu zabaw

- spacer dzieci z rodzicami

- ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem piłki, woreczków, krążków, skakanki

- ćwiczenia na macie.

 

Dziękujemy pani Ewie Nadolskiej za inicjatywę stworzenia innowacji: ,,Działania prozdrowotne w dobie pandemii”. Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie w innowację. 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ